Tołpa dermo face płyn micelarny do demakijażu

zdrowy dom

Etykieta: przyjazny dla wrażliwej skóry i oczu, hypoalergiczny, zawiera naturalne składniki roślinne. 

Info: Fajnie że składnik zawiera wyciąg torfu, tylko szkoda, że w mniejszym stężeniu niż toksyczny polisorbate. Kontrowersyjne dla płynu do demakijażu może być zastosowanie w składnie Benzyl Alcohol. Etykieta nie podaje, że składnik pozyskany jest naturalnie   :-?     Nie udało się też w składzie znaleźć „roślinnych składników roślinnych” którymi chwali się producent, chyba że miał na myśli ten wyciąg z torfu  ;-)  Pozostałe składniki uznane za bezpieczne.

Skład: Aqua, Poloxamer 184, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycerin, Polysorbate 20, Peat Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Salicylid, Acid, Sorbic Acid.

Poloxamer - Poloxamery posiadają powierzchniowo czynne właściwości dlatego znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle i kosmetyce. Są stosowane w preparatach do mycia skóry, produktach do kąpieli, szamponach, odżywkach do włosów, płynach do płukania ust, zmywaczach do oczu i innych produktach do pielęgnacji skóry i włosów.

Disodium Cocoamphodiacetate - związek myjący uznany za bezpieczny w stosowaniu na skórę, nie drażniący i może być stosowany w okolicach oczu.

Glycerin –  otrzymywany z tłuszczów roślinnych lub zwierzęcych. Jest substancją całkowicie nietoksyczną.

Polysorbate 20 – w swojej oryginalnej postaci, polisorbat to pochodna nieszkodliwego sorbitolu. ”Polysorbate 20″ jest już szkodliwy  gdyż jest traktowany 20 częściami tlenku etylenu, i  ​​może on wówczas być zanieczyszczony 1,4-dioksan, potencjalnie niebezpiecznym i rakotwórczym, który  łatwo wnika w skórę. Może wywoływać podrażnienia a także alergie skóry.

Peat Extract – wyciąg z torfu bogaty w wiele cennych składników mineralnych. Nawilża, regeneruje działa przeciwzapalnie, ściągająco. Torf jest także  stosowany w pielęgnacji cery mieszanej i tłustej, gdyż działa antybakteryjnie.

Sodium Hyaluronate - hialuronian sodu to nie kwas hialuronowy. Substancja po naniesieniu na skórę, wpływa na zatrzymanie wody w skórze, co bezpośrednio wpływa na jej nawilżenie. Może poprawiać mikrokrążenie skóry. Środek uznany za bezpieczny w stosowaniu na skórę.

Sodium Chloride - jeśli jego stężenie jest zbyt wysokie może powodować podrażnienie skóry i oczu. Może on także wysuszyć włosy i skórę. Mimo wszystko jest on uważany za składnik stosunkowo bezpieczny.

Disodium EDTA - dodaje się go do produktów higieny osobistej, aby pozwolić na głębszą penetrację skóry. Jest toksyczny, ale niska zawartość w kosmetykach nie jest szkodliwa dlatego lepiej wybierać kosmetyk, gdzie znajduje się na końcu listy w składzie.

Sodium Citrate –  stosowany w kosmetyce jako środek regulujący pH w kremach, żelach ale nie musi być wymieniony w wykazie składników. Uznawany za nieszkodliwy.

Sodium Hydroxide  – składnik ten może występować w kosmetyku w maksymalnym stężeniu 0,6% ponieważ w większych ilościach może wywoływać alergie.

Citrid Acid  – jest uważany za związek bezpieczny, jednak może powodować uszkodzenia oczu w przypadku bezpośredniego kontaktu.

Benzyl Alcohol – syntetyczny może powodować uczulenia, jest silnie toksyczny a w dużych dawkach szkodliwy dla rogówki oka. Alkohol benzylowy jest też wytwarzany naturalnie,  powszechnie występuje w owocach i herbacie, olejkach eterycznych.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo płynów do demakijażu ze znacznie gorszym składem. Dokonując wyboru można brać to pod uwagę  :-)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.