Bubel z reklamy

czyli nie kupuj kota w worku  ;-)

 

zdrowy dom

Czy wiesz, że płyn do demakijażu oczu może zawierać składnik, który powoduje zapalenie spojówek? Szampon przeciwłupieżowy może wywoływać alergie, żel przeciwtrądzikowy może wywoływać świąt i wypryski, a krem zakleja zmarszczki, a nie je zmniejsza?

Jogurty są mlekiem w proszku, dżemy syntetyczną galaretą  i …ehh, szkoda wymieniać. Wystarczy poczytać w menu „bubel z reklamy”  Natomiast  świadomy wybór” zawiera produkty o zdecydowanie lepszym składzie, które udało się wyszperać w sklepach. 

Być może to, co  jest tu opisane wydać się może mało istotne, zbędne lub przesadzone. Warto jednak wiedzieć, że to jak się żyje dziś przynosi efekty lub pokazuje skutki w przyszłości. Jeśli zaś już życie Ci dokuczyło i masz już czasem wszystkiego dość, to znajdziesz tu dla siebie mnóstwo cennych informacji.

Blog powstał po to, by poddawać szczegółowej analizie skład różnych produktów tak, by był zrozumiały i czytelny dla każdego. Być może to zwiększy naszą świadomość i przestaniemy bezgranicznie wierzyć kolorowej etykiecie. A czym bardziej będziemy świadomi i wybredni, tym bardziej producenci zaczną przywiązywać uwagę do składu i przestaną nam sprzedawać kota w worku.

A poza tym fajnie by było, abyśmy kupowali produkty takie, które faktycznie chcemy, a nie takie które udają, że nimi są. Bo teraz wygląda to tak jakby ktoś sprzedał nam auto BMW z zamontowanym silnikiem od skutera i zapewniał nas, że kupiliśmy najszybsze auto świata.  ;-)

 Chcesz kupować świadomie, przyłącz się do nas, poznawaj produkty od tej właściwej strony :-P  bądź na bieżąco, polub fanpage. 

zdrowydom.blog_.pl_2.png

Chcesz dowiedzieć się czegoś o swoim ulubionym produkcie, napisz

umix@op.pl 

Czekamy na nowe ciekawe propozycje do analizy  :twisted:

* * * 

Informacje zebrane zostały na ogólnie dostępnych stronach internetowych, nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść. Jeśli  jakieś fragmenty umieszczone są bez zgody, są niepoprawne lub mają zostać usunięte, prosimy o kontakt.

6 Komentarze

 1. Najlepsza strona na jaką kiedykolwiek trafiłam. Proszę nie ustawać w swoich wysiłkach poszukiwania i dzielenia się tą, jakże cenną wiedzą, dziękuję, pozdrawiam

 2. Rewelacyjny blog pełen wspaniałych porad. Z miłą chęcią spędziłam tu sporo czasu, dziękuję! :-) pozdrawiam serdecznie

 3. To bardzo dobrze, że powstają strony takie jak ta, pomagające być świadomym konsumentem. To bardzo ważne zwłaszcza jeśli chodzi o żywność. Czas skończyć z uleganiem reklamie, kolorowym opakowaniom itp a zacząć zwracać uwagę na zawartość.

 4. Dużo ciekawych i przydatnych informacji oraz porad z których z przyjemnością skorzystam a także polecę innym.
  Z uwagą będę śledzić dalsze wpisy :)
  Pozdrawiam

 5. Bardzo ciekawa strona, proszę ja prowadzić dalej uzupełniając nowymi wpisami o zdrowych produktach, może to pomoże innym chorym.
  Bardzo trudno jest znaleźć zdrowe zamienniki tej „chemii do spożycia” która jest w sklepach, dlatego każda taka wiadomość jest na wagę złota- czyli naszego zdrowia.
  Dziękuję i proszę o więcej.
  Jagoda

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.