AA krem antycellulitowy – mleczko do ciała

fot2

Etykieta: mleczko do ciała wygładzająco-ujędrniające. Innowacyjna technologia ochrony skóry  (0% alergenów, parabenów, barwników)

Kremy tego typu mają stymulować procesy lipolizy (zwanej potocznie spalaniem tłuszczu) zachodzących w tkankach. Ma za zadanie usprawniać krążenie, dzięki czemu lepiej usuwane są produkty przemiany materii i toksyny zgromadzone w komórkach tłuszczowych.

Info: Na pierwszym miejscu za wodą w składzie parafina, zaraz za nią czyli w wysokim stężeniu substancja PEG/PPG stosowana jako emulgator. Generalnie wszystkie tego typu substancje uznane są za substancje uszkadzające strukturę genetyczną komórek. Potem kilka składników pozytywnych, co w ogólnej ocenie można by uznać za korzystne lecz na deser zaserwowany mamy Methylisothiazolinone

Skład: Aqua, Paraffinum LiquidumTrilaureth-4 Phosphate, Cetyl Alcohol, Caffeine, CarnitinePaullinia Cupana Seed ExtraktSqualaneEquisetum Arvense ExtraktBorago Officinalis Seed OilCentella Asiatica Extrakt, Glyceryl Behenate, Glycerin, Ceramide NP., Hydrogenated Palm Oil, Cholesterol, Glyceryl Stearate Citrate, Allantoin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Parfum, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin,  Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol.

Methylisothiazolinone  to silny środek biobójczy (odkażający) i konserwujący w grupie izotiazolinonów, stosowany w produktach do higieny osobistej. Niektóre badania wykazały toksyczność i wpływ na komórki organizmu. Jest toksyczny i alergenny. Może podrażniać skórę i oczy. W dniu 27.03.2014 Komitet Naukowy Komisji Europejskiej wydał opinie, że „”Aktualne dane kliniczne wskazują, że 100 ppm MI w produktach kosmetycznych nie jest bezpieczne dla konsumenta” Jako środek zmywalny jest mniej szkodliwy niż niezmywalny (np. w mokrych chusteczkach) Po absorpcji do organizmu uwolniony cynk prowadzi do wytwarzania wolnych rodników, uszkadzania DNA.

Trilaureth-4 Phosphate – substancja PEG/PPG stosowana jako emulgator. Wytwarzana z mocno toksycznego politlenku etylu. Inne substancje w połączeniu z politlenkiem etylu łatwiej wdzierają się do organizmu gdyż pod wpływem tego składnika skóra robi się bardziej przepuszczalna. Uznana za mało szkodliwą, co może być kontrowersyjne gdyż zanieczyszczona jest toksycznym tlenkiem etylenu, który zwiększa ryzyko występowania raka macicy, piersi, raka mózgu i białaczkę.

Skład jest przyjaźniejszy w porównaniu z innymi kremami tego typu, ale nie jest „czysty” i  jeśli chce się wyeliminować wprowadzanie szkodliwej chemii do organizmu to warto poszukać innych rozwiązań.

Zdrową alternatywna na cellulit jest peeling z soli morskiej. Masaż pobudza mikrokrążenie i zwiększa przepływ limfy. Peeling z soli jest jednym z najlepszych domowych sposobów na cellulit. Sól może wysuszać skórę więc po zabiegu można wmasować olej ze słodkich migdałów. Dodatkowo wmasowany w skórę chroni przed powstawaniem rozstępów.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.